{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w problemowych sytuacjach może nam ogromnie uprościć życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość związana z braniem pożyczek a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz garść wiadomości odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments