{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w problemowych sytuacjach może nam ogromnie uprościć życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość związana z braniem pożyczek a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz garść wiadomości odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na udzielenie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *