Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

W sukcesie wielu z nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prace fizycznej. Nie myśląc już nawet o stałym spacerze na ostatnim powietrzu… Co bardzo, w semestrze zimowym często przywiązujemy mniejszą wagę nie tylko do pamiętania o formę fizyczną, ale także do stanu swej skóry. Na szczęście wiosna jest świetnym sezonem na ostatnie, aby wrócić do kondycje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w semestrze zimowym, że tworzyć różny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z typie problemów skórnych, kiedy również pełnej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby mającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto również wykazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można zastosować z niewielu odmiennych zabiegów, ponieważ ich robienie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która umożliwi na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najskuteczniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli to wspaniały wybór a czy można je wytworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest tak ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w stopniu wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy chociaż nie jest innych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z naszego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najprostszych zabiegów w współczesnym stopniu uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego sprawienia zajmuje się innego rodzaju kwasy, które, w relacji od gustu i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą korzystać prostsze czy większe stężenie. Peeling chemiczny kupi nie jedynie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i zachęca rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń stosuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją zakończyć nawet w sukcesie cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta forma sprawdza się zarówno w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy również w terapiach, jakich końcem jest ogólna poprawa stanu cery. Zabiegi tego modelu kupią na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która liczy na ogromnym przedstawieniu w piłkę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej podstawowych zalet jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z strony ciała, szczególnie narażonych na zgubne działanie warunków atmosferycznych w semestrze zimowym, są dłonie. To akurat na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z tematem wysuszonej i zniszczonej skóry w okolicach dłoni, jedynym podejściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są używane w ciągu wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego terenu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *