Jaką bluzę sportową wybrać?

Jaką bluzę sportową wybrać?

Artykuł miesiąca

Aktywność fizyczna jest coraz bardziej popularna wśród dzieci, młodzieży i osób starszych. Jedni ćwiczą dla zdrowia i sprawności, a inni postawili przed sobą cele sylwetkowe, czy te związane z rywalizacją. Oprócz systematyczności, dobrej diety i cierpliwości, jeszcze jedna rzecz jest niezbędna, by mówić o pełnym przygotowaniu do aktywności fizycznej. Oczywiście jest to strój.

Trening na siłowni, a w domu

Zazwyczaj ubrania zabierane na siłownię różnią się od stylizacji wybieranych na domowy trening. Udając się na trening siłowy, fitness czy zajęcia w grupach, do torby spakowane są termoaktywne koszulki, legginsy czy spodenki. Jakość materiału powinna być naprawdę wysoka, gdyż podczas wysiłku człowiek mocno się poci. Aby umożliwić skórze oddychanie i brak podrażnień czy wysypek, wielu trenujących decyduje się właśnie odzież sportową z wyższej półki. Jednak w sytuacji domowej bądź wtedy, gdy wszystkie ubrania na siłownię czekają na pranie, sięga się najczęściej po dresy. Nikt nie zwraca uwagi na skład i konsekwencje treningu w sztucznych tkaninach. Ambicje każą jedynie zrealizować cel. Warto jednak zadbać o to, by także w szafie czekał zestaw awaryjny spodni i bluzy do ćwiczeń.

Spodnie i bluza z bawełny organicznej

Choć nie jest to odzież termoaktywna, to z pewnością zapewnia przewiewność. Skóra może oddychać, dzięki czemu nadmierna potliwość podczas ćwiczeń nie wyrządzą takiej szkody, jak przy ubraniach z poliestru. Kolejną zaletą spodni i bluzy z bawełny organicznej jest ciepło i miękkość. Ten materiał nosi się niezwykle komfortowo. Zatem treningi domowe czy te wykonywane na zewnątrz z pewnością nie będą gorsze od tych na siłowni. Szczególnie zadowoleni będą ci, którzy preferują ćwiczenia pod chmurką. Biegacze, zapaleni fani nordic-walking, zwolennicy siłowni w parkach czy osoby uprawiające kalistenikę z wykorzystaniem drążków powinni mieć taki zestaw w domu.

Dlaczego akurat bawełna organiczna?

Jest wiele zalet, które mogą przekonać do zakupu bluzy z bawełny organicznej, czy też innych elementów garderoby z tego materiału. Oprócz wyżej wymienionej przewiewności, ciepła i delikatności, to także dużo większa wytrzymałość włókien. Tradycyjna bawełna szybciej zniszczy się pod wpływem prania i prasowania. Natomiast wersja ekologiczna (przy zachowaniu zaleceń producenta odnośnie temperatury) nie zmienia kształtu i dłużej utrzymuje oryginalny kolor i nadruk. Co więcej, to duże wsparcie dla ochrony środowiska i legalnego zatrudnienia. Uprawa bawełny organicznej opiera się na wykorzystaniu tylko naturalnych nawozów i barwników. Wszelkie pestycydy i inne chemiczne substancje zatruwają glebę i wody gruntowe, co negatywnie wpływa na florę i faunę, ale również na ludzi.

Bez względu na miejsce treningu, dobrze jest przygotować odpowiedni zestaw ubrań, który nie krępuje ruchów i jest odpowiedni dla skóry. Pozwoli to ćwiczyć efektywnie i zapobiec ewentualnym skórnym problemom, które później mogą ciężko się goić. Tym bardziej, że systematyczność treningu nie przewiduje dłuższych przerw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *