Jak nosić sukienkę z odkrytymi ramionami nie martwiąc się, że spadnie?

Jak nosić sukienkę z odkrytymi ramionami nie martwiąc się, że spadnie?

Polecane i promocje Polecne i promocje

Uniwersalne, przyjazne dla akcesoriów i idealne do popisywania się opalonymi ramionami: sukienki bez ramiączek są klasycznym “must have”, o jakim trzeba pamiętać w trakcie letnich, odzieżowych zakupów. Jest jednak mały haczyk: ten element ubioru może być nieco irytujący w noszeniu.

Idąc gdziekolwiek w sukience bez ramiączek, nie da się przetrwać dnia bez konieczności podciągania jej co najmniej kilkadziesiąt razy. Każda z nas obawia się, że spadnie – ale w rzeczywistości to właśnie ciągłe szarpanie za materiał może sprawić, że Twoja sukienka z odkrytymi ramionami może się ześlizgiwać, ponieważ:

  • rozciągasz ją,
  • staje się luźniejsza.

Nie rezygnuj jeszcze! Abyś mogła poradzić sobie z wygodnym noszeniem takiej sukienki, spójrz na kilka naszych porad, które sprawią, że pozbędziesz się kłopotu.

Jak wybrać sukienkę bez ramion, która się nie zsuwa?

Klasyczna sukienka z odkrytymi ramionami nie zapewnia zbytniego podparcia u góry, ale sukienka z odrobiną fiszbin w gorsecie będzie bardziej stabilna. Właściwie uszyta sukienka bez ramiączek o wysokiej jakości zachowuje kształt klepsydry – nawet na wieszaku. Zatem koniec z kupowaniem bezkształtnych worków – czas postawić na absolutną jakość.

Ciekawa wskazówka: spróbuj założyć dodatkową koszulę pod sukienkę bez ramiączek. Chodzi o to, że dodatkowy materiał lepiej przylega do gołej skóry, a także doda niespodziewanego wyglądu. Naprawdę szałowo prezentują się golfy pod sukienkami z odkrytymi ramionami. Sztuka polega na znalezieniu takiej sukienki, która nie ma warstw szyfonu ani frezowania. Pomyśl o czarnym aksamicie z białą koszulą, możesz też eksperymentować z łączeniem przeciwstawnych kolorów.

Prawdopodobnie będziesz wolała omijać golfy, dopóki nie nadejdą chłodniejsze jesienne dni, ale zamiast niego sprawdzi się także ciekawa koszulka.

Sukienka z odkrytymi ramionami – jak jeszcze można ją nosić?

Niektóre sukienki bez ramiączek są wyposażone w cienki pasek z gumy silikonowej, który obszywa cały wewnętrzny szew. Zapewnia to niewielki opór skórze, przez co prawdopodobieństwo zsunięcia się sukienki jest dużo mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *