Ecco - buty, anatomicznie dopasowane do stopy

Ecco – buty, anatomicznie dopasowane do stopy

Polecane i promocje Polecne i promocje

Właściwe dobieranie obuwia to umiejętność, która przydaje się na całe życie. Źle dopasowany rozmiar lub kształt buta może być przyczyną otarć, pęcherzy, odcisków, jak również bólu stóp i łydek. W przypadku dzieci czasem kończy się nawet deformacją stóp. Marka Ecco stawia na buty anatomiczne. Na czym polega ich wyższość nad konkurencją?

Nie tylko rozmiar

Kupując obuwie, kierujemy się głównie wybraniem właściwego rozmiaru. Równie ważna jest jednak tak zwana tęgość stopy, której nie należy mylić z jej szerokością. Składa się na nią kilka parametrów jak obwód w przedstopiu (czyli tuż za palcami), szerokość w przedstopiu, obwód przez podbicie oraz szerokość w pięcie. Tęgość oznacza się przy pomocy liter. Pomiar powinno się wykonać na osobie, która stoi i równomiernie rozkłada ciężar ciała na obie stopy. To bardzo istotny wskaźnik, ponieważ dwie osoby, noszące ten sam rozmiar buta mogą się w nim czuć wygodnie lub niekomfortowo. Warto wiedzieć, że skala tęgości nie jest jednoznacznie określona. Oznacza to, że poszczególni producenci, jak Ecco, mogą mieć własne wytyczne. Istnieją jednak uogólnienia, pomagające w zakupach osobom o specjalnych potrzebach.

But idealny

Idealnie dopasowany but to swoboda dla stóp. Palce mogą się w nim swobodnie poruszać. Nic nie blokuje ich w przedniej części buta, a pięta spoczywa spokojnie w zapiętku. Dzięki temu stopa nie ślizga się i nie przesuwa w obrębie buta. Sam zapiętek pełni bardzo ważną funkcję. Chroni więzadła stopy i zapobiega skręceniu kostki. Dobrze dobrane buty to prawdziwe dobrodziejstwo dla zdrowych stóp. Często bywa tak, że osoby, które chętnie noszą obuwie sportowe, nie chcą ich zmienić na skórzane. Uważają, że są sztywne i niewygodne. Nie zawsze jednak sportowy styl pasuje do naszych stylizacji. Dobrą alternatywą jest wybór butów Ecco. Są wygodne i estetyczne, a jednocześnie amortyzują wstrząsy, na jakie jest narażona stopa. Projektanci dokładają starań, aby dobrze prezentowały się na nodze bez względu na okoliczności.

Ecco dla dzieci i dorosłych

Inwestycja w dobrze dopasowane obuwie powinna obejmować wszystkich członków rodziny. Szczególną uwagę warto poświecić butom dla dzieci. Nie powinny być ani zbyt małe, ani za duże. Ciasne buty deformują stopę, nosząc je, instynktownie stawia się stopę na zewnętrznej krawędzi lub pięcie, co może skończyć się płaskostopiem. Z kolei modele zbyt luźne powodują bóle stóp i łydek. Przy prawidłowo dobranych butach powinna występować niewielka, około 5 milimetrowa przestrzeń pomiędzy noskiem a palcami. Buty Ecco podążają za ruchem stopy. Są lekkie, miękkie i elastyczne. Ich design podąża za najnowszymi trendami. Opiera się na czystych liniach, pięknej skórze i najlepszych materiałach. Dotyczy to zarówno kolekcji damskich, męskich, jak i tworzonych dla najmłodszych użytkowników.

Kiedy warto mierzyć buty przed zakupem? Najlepiej po południu. Stopa po wielu godzinach chodzenia lekko napuchnie. Ryzyko wybrania modelu zbyt ciasnego jest więc znacznie mniejsze. Dużym błędem jest przymierzanie tylko jednego buta, prawego lub lewego. Warto założyć oba, ponieważ stopy nie są do końca symetryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *