Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Artykuł miesiąca Poradnik Prasóweczki Prasówki

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię ostrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i wzmożonym pragnieniem, oznacza to, że borykasz się z kacem. Kac że mieć sporo objawów, ponad tych wcale uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija oraz nie pozwoli na częste funkcjonowanie, a “przychodzeniu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Aby jednak wstać z łóżka, lekarstw na zakupy, do produkcji lub po prostu zapanować nad swoim ciałem, można skorzystać po inne środki na kaca: od suplementów kupionych w aptece, po pewne kroplówki na kaca.

 

Co więc istnieje kac?

Kacem wypowiada się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i składnikami dodatkowymi wprowadzonymi w pewnych kolorowych alkoholach i pełne odwodnienie organizmu. Gdyby przystąpić do kaca z dozą sarkazmu, można by napisać, że środkiem na uniknięcie kasa jest niespożywanie alkoholu. Jednak dobre towarzystwo, okazja do hucznego świętowania i minus umiaru powodują, że skutki nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to sukces działania samego z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz liczne odwodnienie organizmu.
Środki na kaca z apteki

Zmierzając do apteki, lub nawet cofając się na stacji benzynowej, możemy kupić leki na kaca. Te wydawane w niepowtarzalnych a ogromniejszych opakowaniach, to zwłaszcza złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede wszystkim dostarczane są w sytuacji musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych specyfików są dyskusyjne. Na dowód powszechnie w nich wiązany kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, i w powiązaniu z działającym jeszcze w układzie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten składnik znajdziemy przede każdym w lekach, które nie ale mają łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem środków na kaca stanowi więc, że dobrą większość zabiera się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. I leczenie kaca powinno kłaść się na uzupełnieniu wody i elektrolitów w układzie. Można przecież wykonać to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety

Po hucznej imprezie na nogi może dać kroplówka na kaca, która zawiera głównie glukozę i elektrolity, chociaż można zdecydować się i na kroplówki droższe w sklepie, czy takie z witaminami (np. C i B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn zbierających się po spożyciu znacznej części alkoholu w wątrobie.
To, jak już zadziała kroplówka na kaca, chce od swoich cech chorego, zawsze w szerokiej większości przypadków przynosi duże rezultaty. Podanie kroplówki na może też skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, ale również niweluje stres, bo przynosi natychmiastową ulgę i podnosi na nogi. Dobrana i dodana przez specjalisty kroplówka na kaca jest trafnym lekarstwem dla osób, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć a które bardzo szybko muszą znowu stanąć na nogach. Zabieg podania kroplówki jest do 1 godziny, a po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?

Środek na kaca że być brany doraźnie, gdy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból głowy i zmęczenie. W wypadkach poważnych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Tak nie wolno jej radzić sobie samodzielnie, ale trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która świadczy usługi oferowania kroplówek na kaca w bloku pacjenta. Sklep będzie dobrany idealnie do spraw pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *