Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Ustka

Prasóweczki

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny! Wizyta u dentysty często wiąże się z bólem. A dzięki nowoczesnym znieczuleniom można zapomnieć o tych uciążliwych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Gdańsk

Współczesna stomatologia może poradzić sobie niemalże z jakimś problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to właśnie niektóre przypadki, gdy dobry stomatolog może zapewnić kompleksową i profesjonalną obsługę.

Wiele osób uważa jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym tematem jest ból, który kojarzy się z sposobami. Teraz ale nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z zachowaniem strzykawki.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Znieczulenie zęba – komfort dla pacjenta i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest traktowane jak dodatkowa usługa. Wpływa ono w zespół standardowego leczenia, zapewniając przy tym typowy komfort nie tylko pacjentowi, lecz również dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, stąd także nie pojawia się wtedy uczucie bólu. Używane jest ono przy wielu procedurach, w ostatnim między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w ostatnim działaniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów lub także przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi podejmowały się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i swoich gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można użyć również w gabinetach posiadających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak ponadto w własnych klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Gdańsk

Znieczulenie na NFZ jest wolne i otwarte do wszystkiego zabiegu. Przyjmuje się wówczas znieczulenia standardowe wykonywane z zachowaniem strzykawki. W własnych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba dopłacić, dlatego nie znajduje się ono w codziennej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów jest jednak szersza skala metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń dawanych w stomatologii:

znieczulenie znane z zachowaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym tak określają się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie znane z zachowaniem strzykawki

Toż głównie wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Liczy na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w ziemie zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, jednak prawdopodobnie stanowić ono wielkie. Dodatkowo potrafi ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Gdańsk
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W własnych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Prowadzone jest ono z zachowaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i opisuje ją pod niskim ciśnieniem. W skutku takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a więcej nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Gdańsk
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W wybranych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z zachowaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Jest on brany często jako środek spokojni i relaksujący. Pewno być potrzebne podanie dodatkowego znieczulenia, przecież istnieje ono mniej stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można wykonywać również w znieczuleniu ogólnym, czy w narkozie. Najczęściej są one kierowane u pacjentów z dentofobią, a jeszcze przy rozległych ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Gdańsk

Artykuł zaistniał we harmonii z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *