Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak dużo je przygotować? Bojowniki, ze powodu na nasze drogie ubarwienie, dość często wyszukiwane są do uprawy w prywatnych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które chcemy na swoich pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do mieszkania odpowiedniej jakości i zdrowia.

Niezwykle znaczącym jest, by zapewnić im jak najidealniejsze warunki do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy potrafili radować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom optymalne warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – chcą one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta przydaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi stanowi dłuższa, akwarium powinno wynosić co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było stałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, przylegającymi do grupy ryb labiryntowych, zaś to świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być dobra zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Uważa więc ponad kolejną zaletę – chroni ryby przed zbyt wielkim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto położyć na kilka roślin, jakie będą dawały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub inne czynniki podłoża, jak skały w prostszym kolorze. Da nam to idealne warunki do kontroli tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej doskonałej formie.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *